• Majáles Zahurou

• 30. 4. 2024
        • Milí rodičia, dávame do pozornosti podujatie, na ktorom vystúpia aj staršie deti našej materskej školy.

• POZVANIE pre MAMIČKY

• 26. 4. 2024
        • Veríme, že mamičky prijmú pozvanie svojich detí a vhľadom k tomu, že oslavy budú v školskej jedállni, ktorá má obmedzenú kapacitu, poprosíme neprizývať ďalších členov rodiny.

Ďakujeme za pochopenie, zamestnanci MŠ

• Televízne vysielanie

• 26. 4. 2024
        • Milí rodičia Slovenská televízia Košice urobila reportáž o našej novootvorenej Materskej škole na ulici Komenského 37. Odvysielaná bude v pondelok, 29.4.2024 na RTVS  2 - Regionálne vysielanie Regina so začiatkom o 16:30 hod. Sme hrdí na to, akú krásnu MŠ môžeme ukázať celému Slovensku.

Mgr. Jana Fabryová, riad. MŠ

• ZÁPIS do MŠ

• 25. 4. 2024
        • na školský rok 2024/25

Riaditeľka Materskej školy SNP 1, Spišské Vlachy oznamuje, že v súlade so zákonom č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (§ 59 ods. 4) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v súlade s vyhláškou 541/2021 o materskej škole sa  uskutoční zápis do MŠ. Zákonní zástupcovia môžu podávať žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie  do materskej školy na školský rok 2024/2025 v termíne od 1.mája do 31. mája 2024

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku; výnimočne možno prijať dieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku, ak má osvojené potrebné hygienické návyky a ak to kapacitné možnosti dovolia. Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné a deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t. j. deti ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta príslušného kalendárneho roka.

Zákonný zástupca dieťaťa spolu so žiadosťou predkladá aj potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.

• národnosť
          • primárny materinský jazyk

•  adresa bydliska a druh pobytu (trvalý alebo prechodný)

Riaditeľka MŠ vydá rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do 20. júna 2024

• 19. 4. 2024
        • Prevádzka počas letných prázdnin

Oznamujeme zákonným zástupcom, že prevádzka v Materskej škole Komenského 37 bude počas letných prázdnin 3 týždne v mesiaci júl, t.j. do 19.7.2024. Svoj záujem o dochádzku detí do MŠ počas uvedeného obdobia budete nahlasovať triednym učiteľkám od 17. júna 2024.

Prihlásené deti budú mať záväznú dochádzku. Výška školného za júl bude v sume alikvotnej čiastky - 15 eur.

• 4. 4. 2024
        • 9.04.2024

Milí rodičia, pedagogickí zamestnanci MŠ sú pozvaní primátorom mesta na podujatie pri príležitosti Dňa učiteľov. Keďže dňa 9.4.2024, t.j. v utorok bude z uvedeného dôvodu skrátená prevádzka, prosíme Vás o ústretovosť, aby ste deti vyzdvihli po naobedovaní v čase od 12:30 do 13:00 hod.

Ďakujeme pekne.